Kurumsal

Entek Otomasyon olarak 30 yıldır, pnömatik, sensör, görüntü işleme ve hidrolik konularında, dünyanın önde gelen firmalarının partnerlikleriyle, endüstrilere çözümler sunuyoruz. Dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz, öğreniyoruz ve endüstrimize bu öğrendiklerimizi uygulayarak üretimlerine değer katmaya ve onların daha verimli olmasına çalışıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri gelişmeleri, yenilikleri takip eden, öğrenmek, uygulamak isteyen ve uyguladığı çözümlerin müşterilerine değer kattığını görmekten mutluluk duyan bir firmayız.

Entek Otomasyon bugün, tecrübeli ve yetenekli kadrosu, önemli lokasyonlarda bulunan bölge ofisleri, kaliteli ürün yelpazesi, uluslararası partnerleri sayesinde, ülke endüstrimizin tamamına çözüm sunmaktadır. Paydaşlarının bütün süreçlerinde en önemli partneri olmayı hedefleyen Entek Otomasyon, bu yönde kendini sürekli geliştirmeye ve teknolojiye yatırım yapmaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Ülkemiz endüstrisine, akışkan gücü, otomasyon ve ölçme konularında, dünya lideri firmalarla işbirliği yaparak, en ileri teknolojileri, doğru bilgi ve yüksek kaliteyle sunmak.

Vizyonumuz

Durmadan kendimizi geliştirerek, faaliyet konularımızdaki en güncel teknolojiyi araştırmak, öğrenmek ve müşterilerimizin kullanımına sunmak, onların başarılarına ve rekabet gücüne katkıda bulunmak

Tarihçemiz

1983

1983

Hidropres A.Ş.

Mühendis olmaya daha çocukluk yıllarında karar veren H.Cengiz CELEP, eğitim aldığı Boğaziçi Üniversitesi’nin son yıllarında, yarı zamanlı çalışmaya başlayarak sektöre ilk adımını atar. Sektörde bir süre farklı firmalarda edindiği tecrübe, girişimci ruhu ve sürekli en iyisini hayal etme arzusu sayesinde, askerlik dönüşü 1983 yılında Hidropres Anonim Şirketi’ni kurar.

1986

1986

Hidropak A.Ş.

Hidropak A.Ş.

1990

1990

Hidropres Pnömatik Ltd. Şti.

1990 yılında Hidropres Pnömatik olarak yeniden yapılandırır.

1993

1993

Entek Pnömatik Ltd. Şti.

Entek Pnömatik A.Ş.

2004

2004

Entek Otomasyon A.Ş.

Kendisi gibi büyük hayaller peşinde koşan çalışma arkadaşları ve bugünkü ortakları; Tanju TAŞER, Doğan Kemal HACIAHMET ve Sami Özkan DİBEK’in de katılımıyla şirket, 2004 yılında Entek Otomasyon A.Ş. olarak hizmet vermeye başlar.

H. Cengiz Celep
Yönetim Kurulu Başkanı

Tanju Taşer
Yönetim Kurulu
Başkan Yardımcısı

Doğan K. Hacıahmet
Yönetim Kurulu Üyesi
Genel Müdür

Sektöründeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek Türk sanayisi ile buluşturmayı, dinamik ve profesyonel kadrosu ile kalite yönetim sistemini sürekli geliştirmeyi amaçlayan ENTEK OTOMASYON; aşağıdaki çalışmaları yapacağını ve sürekliliğini sağlayacağını taahhüt eder.

 • Birincil ve ikincil mevzuat şartlarını göze alarak, karşılamak için gerekli altyapıyı sağlamak.
 • Kalite Yönetim Sistemi etkinliğinin oluşturulması, uygulanması, korunması ve sürekli gelişiminin sağlanması için gerekli altyapıyı oluşturmak.
 • Müşteri memnuniyeti sağlamanın kalite politikasının ayrılmaz bir parçası olduğuna inanarak; müşteri ihtiyacına uygun en doğru ürün ya da sistemin tespitini gerçekleştirmek, satış sonrası teknik hizmet ve müşterinin ihtiyaç duyduğu eğitimi sağlamak, müşteri memnuniyeti ve şikâyet ölçümlerini takip etmek, müşterilerin talep ve önerilerini dikkate alarak sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlamak.
 • Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edecek seviyeye yükseltilmesini sağlamak.
 • Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi için teknik ve davranışsal yetkinlikleri arttıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesini sağlamak.
 • Kalite Yönetim Sistemi ilkelerini iş proseslerinin her aşamasında uygulayarak, alınan geri dönüşler birlikte sürekli iyileştirmeyi sağlamak.
 • Kuruluş bağlamını ve ilgili tarafları dikkate alarak tüm proseslerdeki riskleri belirlemek, riskleri dikkate alarak kalite hedeflerini belirlemek ve sürekliliğini sağlamak.
 • Tüm faaliyetlerde şeffaf bir yönetim tarzı sergilemek.

Kalite Belgemiz: ISO 9001:2005

YENİLİKÇİYİZ

Yaratıcılığımız, alanında uzman ekiplerimizin, sürekli yenilenen bilgileriyle geliştirdikleri çözümlere dayanır. Gelecek için sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojiler ile sanayimize değer katarız. Statükoyu bozmak bizim işimiz, bir şey yıllardır yapılıyor diye doğru kabul etmeyiz, nasıl olması gerektiğini düşünür, daha iyi çözümler geliştiririz. Yeni ürünler, yeni çözümler, yeni süreçler bizim vazgeçilmez özelliğimizdir.

SÜREKLİ ÖĞRENİR ve GELİŞİRİZ

Yaparak öğrenmenin gücüne inanırız. Sürekli araştırır, öğrenir, gelişir ve bilgimizi faaliyet alanlarımızda uygularız. Faaliyet alanımızdaki en güncel teknolojileri araştırarak, öğrenerek ve müşterilerimizi dinleyerek çözüm sunar,  bir işin neden olmadığına değil nasıl olacağına odaklanırız.

ÇÖZÜM ODAKLIYIZ

Bilgi ve tecrübemizle, en zor sorunların üstesinden gelmek bizim işimiz. Daha ilk kurulduğumuz günden, ürün değil, çözüm sunmayı hedef edinmiş bir firmayız. Çözümlerimizle, müşterilerimizin başarılarına katkıda bulunmak, en büyük amacımız.

MÜŞTERİ ODAKLIYIZ

Müşterilerimiz için var olduğumuzun bilincindeyiz ve tüm davranışlarımızı bu bilinç ekseninde şekillendiriyoruz.

GÜVENİRİZ

İş arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve paydaşlarımıza güveniriz. Onların değerlerinin ve potansiyellerinin farkındayız, yaptıkları işleri görev olarak değil, sorumluluğunu hissederek yaptıklarına inanıyoruz.

KALİTE ODAKLIYIZ

Her gün artan deneyim ve bilgimiz ile tüm süreçlerimizde kaliteyi odağımıza alır ve profesyonelliğimizi koruruz.

Şirket Bilgileri
Şirket Türü Anonim Şirket
Mersis No 336056521500017
Ticaret Sicil Memurluğu İstanbul Ticaret Memurluğu
Ticaret Sicil No 513429-0
Ticaret Ünvanı ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. AŞ.
Adres Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No:9 Bağcılar-İstanbul
İletişim Bilgileri Telf: 0850 201 41 41  Fax: 0212 320 11 88
Web Sayfası www.entek.com.tr 
Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı 8.000.000,00 TL
Ödenen Sermaye Miktarı 8.000.000,00 TL
Tescil Tarihi 9.01.2004
Vergi Dairesi Güneşli VD.
Vergi Numarası 336 056 5215
Sektör Endüstriyel Otomasyon, Akışkan Gücü
Denetçi Bilgileri
Dönem 01.01.2022 – 31.12.2022
İsim Soyisim / Ticaret Ünvanı VDD BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Bağımsız Denetçi Sicil Belgesi BDK/2020/346
Adres Kore Şehitleri Cad. Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sk. Serhan Plaza No: 3  D: 7   34398 Esentepe / Şişli-İstanbul
İletişim Bilgileri Telf: 0212 272 27 77
Web Sayfası www.vdd.com.tr

Belgeler ve Bilgiler

Belge Adı İlan Tarihi Yükleme Tarihi İndir
Faaliyet Belgesi 17.05.2023 17.05.2023 PDF
Sicil Tasdiknamesi 31.10.2022 19.04.2023 PDF
YK Kararı (Geçici İlmühaber) 24.11.2022 19.04.2023 PDF
2022 Yılı OGK Toplantı Tutanağı 12.04.2023 19.04.2023 PDF

Tecrübeli ve yetenekli kadrosu, önemli lokasyonlarda bulunan şubeleri, kaliteli ürün yelpazesi ve uluslararası partnerleri sayesinde, ülke endüstrimizin tamamına çözüm sunan ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. kendi alanına sunduğu özverisini, kişisel verilerin korunması bakımından da göstermektedir. Bu bakımdan ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş., Anayasa md. 20, 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu, ilgili kanunlar ve her türlü ikincil dereceden yönetmelik, genelge, yayın gibi kişisel verileri düzenlemeye yarayan genel ve özel kanun varsa hepsine uyarak kişisel verileri toplar, muhafaza eder ve gerektiğinde siler ya da anonimleştirir.

6698 sayılı kanun gereğince ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. (Entek, Şirket) “Veri Sorumlusu” olarak kanun ve mevzuatta bulunan yönergelere uygun şekilde hareket eder.

1- VERİ SORUMLUSU OLARAK ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC A.Ş, “Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. No:9 Entek Plaza Bağcılar 34218 İstanbul” adresinde faaliyet göstermektedir. Entek Otomasyon Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ilgili kişilerden aldığı kişisel verileri işlemesinden kaynaklı olarak “Veri Sorumlusu” dur.

2- ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. VERİLERİ NEDEN İŞLER?

Endüstriyel otomasyon alanında ve özellikle hareket kontrol teknolojilerinde, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, müşterilerimize en uygun çözümü, en hızlı şekilde sunan Entek Otomasyon Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. gerek hukuki yükümlülüklerini yerine getirirken gerekse yaptığı iş ile alakalı verilen hizmet gereğince Personelinin, Müşterilerinin, ilgili kişilerin vs. kişisel verilerini toplamak ve işlemek durumundadır. Kişisel verileriniz Entek tarafından;

 • 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu Mevzuatı,
 • 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu,
 • 4857 sayılı İş Kanunu,
 • 488 Sayılı Damga Vergisi Kanunu,
 • 492 Sayılı Harçlar Kanunu,
 • 5232 Sayılı Türk Ceza Kanunu,
 • 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu,
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun,
 • 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu,
 • 6102 Sayılı Ticaret Kanunu,
 • 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,

Bu Kanun Hükümlerine uyum sağlamak ve;

 • 4857 sayılı İş Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • Gerektiğinde ilgili kamu kurum ver kuruluşlarının, adli veya idari yargı mercilerinin ve kolluk güçlerinin ihtiyacı olan bilgileri sağlamak,

Amaçlarıyla kanunda belirtilen sınırlar çerçevesinde hukuka, dürüstlük kurallarına uygun ve işbu amaçlarla her daim bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenmektedir.

3- ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.’NİN KİŞİSEL VERİLERİ AKTARMA NEDENLERİ NELERDİR?

  Kişisel verileriniz, yukarıda sayılan amaçlar dâhilinde, Kanun’un 8. ve 9. maddesinde belirtilen şartlara uygun olarak mevzuatta izin verilen gerçek ve tüzel kişilere, gerektiğinde yetkili diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, sözleşmesel ilişki kurulan ilgili tarafa, Sahada çalışan satış mühendislerimizin ziyaret ettiği firmalara, Personelin özlük haklarını kullanabilmesi için Entek’in anlaşmış olduğu kurum ve kuruluşlara, adli ve idari yargı mercilerine, kolluk kuvvetlerine, iş ilişkisi içerisinde olduğumuz kurum ve kuruluşlara, dışarıdan hizmet alınan danışmanlık, teknoloji ve eğitim şirketlerine aktarılabilmektedir.

4- KİŞİSEL VERİLER NASIL TOPLANIYOR VE HUKUKİ SEBEPLERİ NELERDİR?

Kişisel verileriniz; Entek tarafından kendisi yahut yetkilendirilmiş veri işleyen gerçek veya tüzel kişiler tarafından, e-posta, telefon, internet sitesi, muhtelif sözleşmeler, kâğıt ortamında tutulan formlar ve tutanaklar gibi vasıtalarla otomatik ve otomatik olmayan yöntemlerle sözlü, yazılı veya elektronik ortamda toplanmaktadır.

Bu kapsamda;

İlgili Kişi Grubu Alınan Kişisel veri
Personel Ad-Soyad, Kimlik-Ehliyet-Pasaport Bilgileri, Cinsiyet, Uyruk, Doğum Yeri, Doğum Tarihi, Telefon Numarası, E-Posta Adresi, Adres Bilgileri, Kan Grubu, Banka Hesap Bilgileri, Medeni Durum, Askerlik Bilgileri, Eğitim Bilgisi, Vesikalık Fotoğraf, Sağlık Raporu (Akciğer Grafisi, Hemogram Testi, İşitme, Görme Testi, Açlık Kan Şekeri), Adli Sicil Kaydı, Diploma Fotokopisi,  Evlilik Cüzdanı Fotokopisi (Eşin Ve Varsa Çocukların Nüfus Cüzdanı Fotokopileri), İş Bankası Maaş Hesabı Defter Fotokopisi  Kayıtları, Sertifikalar, İş Tecrübesi, Referanslar, Aile Durumunuza İlişkin Bilgiler
Müşteri Ad- Soyad, Kimlik- Pasaport Bilgileri, Cinsiyet, Ana-Baba Adı, Doğum Yılı, Doğum Yeri, Medeni Durum, Eğitim Bilgisi, İmza, Telefon Numarası, E-Posta Adresi, Vesikalık Fotoğraf, Adres Bilgileri, Banka Hesap Bilgileri
İnternet Üzerinden Başvurucu Adı Soyadı, Firma Adı, E-Posta

tipindeki özel ve genel nitelikli kişisel veriler Kanun’un 5. maddesinin 2/a-c-ç-e-f bentleri ve 6. maddesinin 3. fıkrası uyarınca, temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla ve Entek ’in meşru menfaatleri, kurulan veya kurulacak olan sözleşme hukuki sebeplerine dayalı olarak işlenmektedir.

Entek’in ilgili kişiden aldığı kişisel veriler 10(on) yıl süreyle saklanmaktadır. Bu süre sonunda ilgili kişinin talebi gerekmeksizin Entek verileri silebilir, imha edebilir ya da anonimleştirebilir. İlgili kişi bu süre sonrasında da Şirket’e başvuru yaparak hakkındaki verilerin akıbetini öğrenebilir.

5- VERİ SAHİPLERİNİN KANUN KAPSAMINDAKİ HAKLARI NELERDİR?

Dilediğiniz zaman ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş’ ye başvurarak kişisel verilerinizin;

 • İşlenip işlenmediğini, işlenme amacını ve amacına uygun kullanıp kullanılmadığı öğrenebilir ve işlenmiş ise bu konuda bilgi isteyebilir,
 • Kanun’a uygun olarak yurt içinde ve yurt dışında bilgilerinizin paylaşıldığı üçüncü kişileri öğrenebilir,
 • Bilgilerinizin eksik ya da hatalı işlendiğini düşünüyorsanız düzeltilmesini isteyebilir,
 • Kanunun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde bilgilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini talep edebilir,
 • Bilgilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere (c) ve (d) bentlerinde belirtilen taleplerinizin bildirilmesini ve aynı işlemleri gerçekleştirmelerini isteyebilir,
 • Bilgilerinizin, otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz edebilir veya kanuna aykırı olarak kaydedildiğini veya kullanıldığını düşünüyorsanız ve bu sebeple zarara uğramışsanız zararın giderilmesini isteyebilirsiniz.

Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı, yazılı olarak Entek ’e iletebilir (bkz. Başvuru Formu), detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kişisel veri sahibi olarak sahip olduğunuz ve yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için yapacağınız ve kullanmayı talep ettiğiniz hakka ilişkin açıklamalarınızı içeren başvuruda; talep ettiğiniz hususun açık ve anlaşılır olması, talep ettiğiniz konunun şahsınız ile ilgili olması veya başkası adına hareket ediyor iseniz bu konuda noter tarafından tasdiklenmiş özel vekâletnamenizi ibraz etmeniz gerekecektir.

Başvurularınızda, ad- soyad, imza, T.C. kimlik numarası, ikamet veya işyeri adresi, e-posta adresi, telefon ve faks numarası, talep konusu unsurlarının bulunması “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca zorunludur. Söz konusu unsurları barındırmayan başvurular Entek tarafından reddedilecektir.

Entek ’in işbu aydınlatma metninde Kanun’dan, ikincil düzenlemelerden ve Kurul kararlarından doğan sebeplerle değişiklik yapma hakkı her zaman saklıdır. Aydınlatma metninde yapılacak değişiklikler ve güncel metin tarafınıza tebliğ edildiği tarih itibariyle derhal geçerlilik kazanacaktır.

ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş

ÇEREZ (“COOKIE”)

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Cookie kullanılmasını tercih etmezseniz tarayıcınızın ayarlarından Cookie’leri silebilir ya da engelleyebilirsiniz. Ancak bunun internet sitemizi kullanımınızı etkileyebileceğini hatırlatmak isteriz. Tarayıcınızdan Cookie ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiğinizi varsayacağız. Sitemizde yer alan servislerin kullanımı için bizimle doğrudan veya dolaylı olarak bazı bilgi ve veriler paylaşmaktasınız. Bu bilgiler siteye kayıt olurken verdiğiniz kişisel bilgiler (isim, e-posta adresi gibi) veya siteyi kullanımınız esnasında topladığımız bilgilerdir. (IP, cihaz, konum ve tarayıcı bilgileri, gezinti ve etkileşim içeriği, tarih ve bağlantı süresi gibi veriler)

Bilgi ve verilerinizi saklama konusunda azami özeni göstermekteyiz

İNTERNET SİTESİNDE KULLANILAN ÇEREZLER

Çerez Nedir ve Neden Kullanılmaktadır?

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır.

İnternet Sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

 • İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,
 • İnternet Sitesini iyileştirmek ve İnternet Sitesi üzerinden yeni özellikler sunmak ve sunulan özellikleri sizlerin tercihlerine göre kişiselleştirmek;
 • İnternet Sitesinin, sizin ve Şirketimizin hukuki ve ticari güvenliğinin teminini sağlamak.

 

İnternet Sitemizde Kullanılan Çerez Türleri

Oturum Çerezleri

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin İnternet Sitesini ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir.

Bu tür çerezlerin kullanılmasının temel amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır.

Örneğin; birden fazla sayfadan oluşan çevrimiçi formları doldurmanızın sağlanmaktadır.

Kalıcı Çerezler

Kalıcı çerezler İnternet Sitesinin işlevselliğini artırmak, ziyaretçilerimize daha hızlı ve iyi bir hizmet sunmak amacıyla kullanılan çerez türleridir.

Bu tür çerezler tercihlerinizi hatırlamak için kullanılır ve tarayıcılar vasıtasıyla cihazınızda depolanır.

Kalıcı çerezlerin bazı türleri; İnternet Sitesini kullanım amacınız gibi hususlar göz önünde bulundurarak sizlere özel öneriler sunulması için kullanılabilmektedir.

Kalıcı çerezler sayesinde İnternet Sitemizi aynı cihazla tekrardan ziyaret etmeniz durumunda, cihazınızda İnternet Sitemiz tarafından oluşturulmuş bir çerez olup olmadığı kontrol edilir ve var ise, sizin siteyi daha önce ziyaret ettiğiniz anlaşılır ve size iletilecek içerik bu doğrultuda belirlenir ve böylelikle sizlere daha iyi bir hizmet sunulur.

İnternet Sitemizde Kullanılan Çerezler

Otantikasyon Çerezleri

Ziyaretçiler, şifrelerini kullanarak internet sitesine giriş yapmaları durumunda, bu tür çerezler ile, ziyaretçinin internet sitesinde ziyaret ettiği her bir sayfada site kullanıcısı olduğu belirlenerek, kullanıcının her sayfada şifresini yeniden girmesi önlenir.

Analitik Çerezler

Analitik çerezler ile internet sitesini ziyaret edenlerin sayıları, internet sitesinde görüntülenen sayfaların tespiti, internet sitesi ziyaret saatleri, internet sitesi sayfaları kaydırma hareketleri gibi analitik sonuçların üretimini sağlayan çerezlerdir.

Etkinlikler

24-27 Mayıs tarihlerinde Wire-Tech Fuarı’nda yerimizi aldık!

07-10 Haziran tarihlerinde WIN Eurasia 2023’de yerimizi aldık!

20-23 Aralık tarihlerinde Robot Yatırımları Zirvesi’nde yerimizi aldık!

Kurumsal

ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­ İstanbul

Ticaret Sicil No: 513429-0

Genel Kurul Toplantısı Bilgilendirmesi;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 12.05.2023 tarihinde, saat: 10: 00’da, Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­-İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek, 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır.

Tanju TAŞER

Gündem:
1. Açılış,
2. Başkanlık Divanı seçimi ve divana toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,
3. 2022 yılı Bağımsız Denetim Raporu’nun, Bağımsız Denetim Firması tarafından sunulması ve rapor özetinin okunması,
4. 2022 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunup, görüşülmesi ve ibrası,
5. 2022 yılı Bilanço ve Gelir Tablosunun görüşülmesi ve ibrası,
6. Yönetim Kurulu Üyelerinin 2022 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
7. 2023 yılı Bağımsız Denetim firması seçimine, en az 3 firmadan teklif alınarak 2023/Eylül ayında yapılacak Olağan Üstü Genel Kurul toplantısında tekliflerin onaya sunularak seçilmesine,
8. Fiilen çalışan Yönetim Kurulu üyelerine ödenen aylık maaşlar ile Yönetim Kurulu toplantı ücretlerinin 2023 Nisan ayından itibaren yeni tutarlarının belirlenmesi ve onaya sunulması,
9. Yönetim Kurulu Kararı ile bastırılmış olan ilmühaberlerin, tüm üyelere imza karşılığında teslim edilmesi,
10. Sermaye arttırımı konusunun görüşülerek karara bağlanması,
11. Dilekler, temenniler ve kapanış.

İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ
İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429-0
Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­ İstanbul
Genel Kurul Toplantısına Davet;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 12.04.2023 tarihinde yapılan 2022 Olağan Genel Kurul toplantısı TTK 420.maddesine istinaden 1 ay süre ile ertelenmesine karar verilmiştir. Bu toplantı kararı gereği;
Yönetim Kurulunun 12.04.2023 tarihli almış olduğu karara istinaden; 12.05.2023 tarihinde, saat: 10: 00’da. Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­-İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirilecektir.
Finansal tablolar, Yönetim Kurulunun yıllık faaliyet raporu. Bağımsız Denetim Raporu genel kurul toplantısından 15 gün önce şirket merkezinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkanlan vekâletname ile temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur.Tanju TAŞER

Gündem:
1. Açılış,
2. Başkanlık Divanı seçimi ve divana toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,
3. 2022 yılı Bağımsız Denetim Raporu’nun, Bağımsız Denetim Firması tarafından sunulması ve rapor özetinin okunması,
4. 2022 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunup, görüşülmesi ve ibrası,
5. 2022 yılı Bilanço ve Gelir Tablosunun görüşülmesi ve ibrası,
6. Yönetim Kurulu Üyelerinin 2022 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
7. 2023 yılı Bağımsız Denetim firması seçimine, en az 3 firmadan teklif alınarak 2023/Eylül ayında yapılacak Olağan Üstü Genel Kurul toplantısında tekliflerin onaya sunularak seçilmesine,
8. Fiilen çalışan Yönetim Kurulu üyelerine ödenen aylık maaşlar ile Yönetim Kurulu toplantı ücretlerinin 2023 Nisan ayından itibaren yeni tutarlarının belirlenmesi ve onaya sunulması,
9. Yönetim Kurulu Kararı ile bastırılmış olan ilmühaberlerin, tüm üyelere imza karşılığında teslim edilmesi,
10. Sermaye arıtırımı konusunun görüşülerek karara bağlanması,
11. Dilekler, temenniler ve kapanış.

Vekâletname Örneği
Vekâletname

Sahibi olduğum. …………. TL toplam itibari değerde paya ilişkin olarak
…….. Anonim Şirketi’nin .. .. ../. … ../. …….. tarihinde
……….. adresinde saat: .. .. : .. .. de yapılacak. . …… yılına ait olağan/olağanüstü genel kurul toplantısında beni temsil etmeye ve gündemdeki maddelerin karara bağlanması için oy kullanmaya ……………………. ‘yi vekil tayin ettim.

Vekâleti Veren
Adı Soyadı/Unvanı
Tarih ve İmza
Not: Vekâletname noter onaylı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ

İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429-0

Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­ İstanbul

Genel Kurul Toplantısının Ertelenmesi Duyurusu;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 12.04.2023 tarihinde, saat: 10:00’da, Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar – İstanbul adresinde gerçekleştirilecek olan ve 14.03.2023 tarihli ve 10789 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin 520 sayfasında duyurulan 2022 yılı olağan genel kurul toplantısı 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu 420 nci maddesi kapsamında ertelenmiştir.
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 414 üncü maddesi hükmü çerçevesinde izleyen genel kurul toplantısı için çağrı yapılacağı ilan olunur.

T.C. Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi nezdinde, 2022/970E sayılı dosya ile “Entek Otomasyon Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin 30 Eylül 2022 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan kararların yoklukla malul olduğunun tespiti ve/veya iptali talebiyle” açılmış bir dava olduğunu ve duruşmasının 2/3/2023 saat 11.15’de yapılacağını, TTK Madde 448 gereği duyururuz.

Entek Otomasyon olarak 30 yıldır, pnömatik, sensör, görüntü işleme ve hidrolik konularında, dünyanın önde gelen firmalarının partnerlikleriyle, endüstrilere çözümler sunuyoruz. Dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz, öğreniyoruz ve endüstrimize bu öğrendiklerimizi uygulayarak üretimlerine değer katmaya ve onların daha verimli olmasına çalışıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri gelişmeleri, yenilikleri takip eden, öğrenmek, uygulamak isteyen ve uyguladığı çözümlerin müşterilerine değer kattığını görmekten mutluluk duyan bir firmayız.

Entek Otomasyon bugün, tecrübeli ve yetenekli kadrosu, önemli lokasyonlarda bulunan bölge ofisleri, kaliteli ürün yelpazesi, uluslararası partnerleri sayesinde, ülke endüstrimizin tamamına çözüm sunmaktadır. Paydaşlarının bütün süreçlerinde en önemli partneri olmayı hedefleyen Entek Otomasyon, bu yönde kendini sürekli geliştirmeye ve teknolojiye yatırım yapmaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Ülkemiz endüstrisine, akışkan gücü, otomasyon ve ölçme konularında, dünya lideri firmalarla işbirliği yaparak, en ileri teknolojileri, doğru bilgi ve yüksek kaliteyle sunmak.

Vizyonumuz

Durmadan kendimizi geliştirerek, faaliyet konularımızdaki en güncel teknolojiyi araştırmak, öğrenmek ve müşterilerimizin kullanımına sunmak, onların başarılarına ve rekabet gücüne katkıda bulunmak

Tarihçemiz

1983

1983

Hidropres A.Ş.

Mühendis olmaya daha çocukluk yıllarında karar veren H.Cengiz CELEP, eğitim aldığı Boğaziçi Üniversitesi’nin son yıllarında, yarı zamanlı çalışmaya başlayarak sektöre ilk adımını atar. Sektörde bir süre farklı firmalarda edindiği tecrübe, girişimci ruhu ve sürekli en iyisini hayal etme arzusu sayesinde, askerlik dönüşü 1983 yılında Hidropres Anonim Şirketi’ni kurar.

1986

1986

Hidropak A.Ş.

Hidropak A.Ş.

1990

1990

Hidropres Pnömatik Ltd. Şti.

1990 yılında Hidropres Pnömatik olarak yeniden yapılandırır.

1993

1993

Entek Pnömatik Ltd. Şti.

Entek Pnömatik A.Ş.

2004

2004

Entek Otomasyon A.Ş.

Kendisi gibi büyük hayaller peşinde koşan çalışma arkadaşları ve bugünkü ortakları; Tanju TAŞER, Doğan Kemal HACIAHMET ve Sami Özkan DİBEK’in de katılımıyla şirket, 2004 yılında Entek Otomasyon A.Ş. olarak hizmet vermeye başlar.

H. Cengiz Celep
Yönetim Kurulu Başkanı

Tanju Taşer
Yönetim Kurulu
Başkan Yardımcısı

Doğan K. Hacıahmet
Yönetim Kurulu Üyesi
Genel Müdür

Sektöründeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek Türk sanayisi ile buluşturmayı, dinamik ve profesyonel kadrosu ile kalite yönetim sistemini sürekli geliştirmeyi amaçlayan ENTEK OTOMASYON; aşağıdaki çalışmaları yapacağını ve sürekliliğini sağlayacağını taahhüt eder.

 • Birincil ve ikincil mevzuat şartlarını göze alarak, karşılamak için gerekli altyapıyı sağlamak.
 • Kalite Yönetim Sistemi etkinliğinin oluşturulması, uygulanması, korunması ve sürekli gelişiminin sağlanması için gerekli altyapıyı oluşturmak.
 • Müşteri memnuniyeti sağlamanın kalite politikasının ayrılmaz bir parçası olduğuna inanarak; müşteri ihtiyacına uygun en doğru ürün ya da sistemin tespitini gerçekleştirmek, satış sonrası teknik hizmet ve müşterinin ihtiyaç duyduğu eğitimi sağlamak, müşteri memnuniyeti ve şikâyet ölçümlerini takip etmek, müşterilerin talep ve önerilerini dikkate alarak sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlamak.
 • Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edecek seviyeye yükseltilmesini sağlamak.
 • Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi için teknik ve davranışsal yetkinlikleri arttıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesini sağlamak.
 • Kalite Yönetim Sistemi ilkelerini iş proseslerinin her aşamasında uygulayarak, alınan geri dönüşler birlikte sürekli iyileştirmeyi sağlamak.
 • Kuruluş bağlamını ve ilgili tarafları dikkate alarak tüm proseslerdeki riskleri belirlemek, riskleri dikkate alarak kalite hedeflerini belirlemek ve sürekliliğini sağlamak.
 • Tüm faaliyetlerde şeffaf bir yönetim tarzı sergilemek.

Kalite Belgemiz: ISO 9001:2005

YENİLİKÇİYİZ

Yaratıcılığımız, alanında uzman ekiplerimizin, sürekli yenilenen bilgileriyle geliştirdikleri çözümlere dayanır. Gelecek için sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojiler ile sanayimize değer katarız. Statükoyu bozmak bizim işimiz, bir şey yıllardır yapılıyor diye doğru kabul etmeyiz, nasıl olması gerektiğini düşünür, daha iyi çözümler geliştiririz. Yeni ürünler, yeni çözümler, yeni süreçler bizim vazgeçilmez özelliğimizdir.

SÜREKLİ ÖĞRENİR ve GELİŞİRİZ

Yaparak öğrenmenin gücüne inanırız. Sürekli araştırır, öğrenir, gelişir ve bilgimizi faaliyet alanlarımızda uygularız. Faaliyet alanımızdaki en güncel teknolojileri araştırarak, öğrenerek ve müşterilerimizi dinleyerek çözüm sunar,  bir işin neden olmadığına değil nasıl olacağına odaklanırız.

ÇÖZÜM ODAKLIYIZ

Bilgi ve tecrübemizle, en zor sorunların üstesinden gelmek bizim işimiz. Daha ilk kurulduğumuz günden, ürün değil, çözüm sunmayı hedef edinmiş bir firmayız. Çözümlerimizle, müşterilerimizin başarılarına katkıda bulunmak, en büyük amacımız.

MÜŞTERİ ODAKLIYIZ

Müşterilerimiz için var olduğumuzun bilincindeyiz ve tüm davranışlarımızı bu bilinç ekseninde şekillendiriyoruz.

GÜVENİRİZ

İş arkadaşlarımıza, müşterilerimize ve paydaşlarımıza güveniriz. Onların değerlerinin ve potansiyellerinin farkındayız, yaptıkları işleri görev olarak değil, sorumluluğunu hissederek yaptıklarına inanıyoruz.

KALİTE ODAKLIYIZ

Her gün artan deneyim ve bilgimiz ile tüm süreçlerimizde kaliteyi odağımıza alır ve profesyonelliğimizi koruruz.

Şirket Bilgileri
Şirket Türü Anonim Şirket
Mersis No 0336056521500017
Ticaret Sicil Memurluğu İstanbul Ticaret Memurluğu
Ticaret Sicil No 513429-0
Ticaret Ünvanı ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. AŞ.
Adres Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No:9 Bağcılar-İstanbul
İletişim Bilgileri Telf: 0850 201 41 41  Fax: 0212 320 11 88
Web Sayfası www.entek.com.tr 
Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı 80.000.000,00 TL
Ödenen Sermaye Miktarı 80.000.000,00 TL
Tescil Tarihi 9.01.2004
Vergi Dairesi Güneşli VD.
Vergi Numarası 336 056 5215
Sektör Endüstriyel Otomasyon, Akışkan Gücü
Denetçi Bilgileri
Dönem 01.01.2024 – 31.12.2024
İsim Soyisim / Ticaret Ünvanı VDD BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Bağımsız Denetçi Sicil Belgesi BDK/2020/346
Adres Kore Şehitleri Cad. Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sk. Serhan Plaza No: 3  D: 7   34398 Esentepe / Şişli-İstanbul
İletişim Bilgileri Telf: 0212 272 27 77
Web Sayfası www.vdd.com.tr
Mali Müşavir Bilgileri
İsim Soyisim / Ticaret Ünvanı ERKA BAĞIMSIZ DENETİM VE SMMM. LTD. ŞTİ.
Adres Kozyatağı, 19 Mayıs Mah. Sümer Sk. Zitaş Blokları D-1 Blok No: 3 G D. 3 Kadıköy – İstanbul
İletişim Bilgileri 0216 361 64 24
Web Sayfası www.erkadenetim.com.tr
E-Posta info@erkadenetim.com
Belgeler ve Bilgiler
Belge Adı İlan Tarihi Yükleme Tarihi İndir
Faaliyet Belgesi 17.05.2023 17.05.2023 PDF
Sicil Tasdiknamesi 31.10.2022 19.04.2023 PDF

Tecrübeli ve yetenekli kadrosu, önemli lokasyonlarda bulunan şubeleri, kaliteli ürün yelpazesi ve uluslararası partnerleri sayesinde, ülke endüstrimizin tamamına çözüm sunan ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. kendi alanına sunduğu özverisini, kişisel verilerin korunması bakımından da göstermektedir. Bu bakımdan ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş., Anayasa md. 20, 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu, ilgili kanunlar ve her türlü ikincil dereceden yönetmelik, genelge, yayın gibi kişisel verileri düzenlemeye yarayan genel ve özel kanun varsa hepsine uyarak kişisel verileri toplar, muhafaza eder ve gerektiğinde siler ya da anonimleştirir.

6698 sayılı kanun gereğince ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. (Entek, Şirket) “Veri Sorumlusu” olarak kanun ve mevzuatta bulunan yönergelere uygun şekilde hareket eder.

1- VERİ SORUMLUSU OLARAK ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC A.Ş, “Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. No:9 Entek Plaza Bağcılar 34218 İstanbul” adresinde faaliyet göstermektedir. Entek Otomasyon Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ilgili kişilerden aldığı kişisel verileri işlemesinden kaynaklı olarak “Veri Sorumlusu” dur.

2- ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. VERİLERİ NEDEN İŞLER?

Endüstriyel otomasyon alanında ve özellikle hareket kontrol teknolojilerinde, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, müşterilerimize en uygun çözümü, en hızlı şekilde sunan Entek Otomasyon Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. gerek hukuki yükümlülüklerini yerine getirirken gerekse yaptığı iş ile alakalı verilen hizmet gereğince Personelinin, Müşterilerinin, ilgili kişilerin vs. kişisel verilerini toplamak ve işlemek durumundadır. Kişisel verileriniz Entek tarafından;

 • 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu Mevzuatı,
 • 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu,
 • 4857 sayılı İş Kanunu,
 • 488 Sayılı Damga Vergisi Kanunu,
 • 492 Sayılı Harçlar Kanunu,
 • 5232 Sayılı Türk Ceza Kanunu,
 • 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu,
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun,
 • 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu,
 • 6102 Sayılı Ticaret Kanunu,
 • 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,

Bu Kanun Hükümlerine uyum sağlamak ve;

 • 4857 sayılı İş Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda ve bu Kanun’a bağlı çıkarılan ikinci düzenlemelerde belirtilen yükümlülüklerimizi yerine getirmek,
 • Gerektiğinde ilgili kamu kurum ver kuruluşlarının, adli veya idari yargı mercilerinin ve kolluk güçlerinin ihtiyacı olan bilgileri sağlamak,

Amaçlarıyla kanunda belirtilen sınırlar çerçevesinde hukuka, dürüstlük kurallarına uygun ve işbu amaçlarla her daim bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenmektedir.

3- ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.’NİN KİŞİSEL VERİLERİ AKTARMA NEDENLERİ NELERDİR?

  Kişisel verileriniz, yukarıda sayılan amaçlar dâhilinde, Kanun’un 8. ve 9. maddesinde belirtilen şartlara uygun olarak mevzuatta izin verilen gerçek ve tüzel kişilere, gerektiğinde yetkili diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, sözleşmesel ilişki kurulan ilgili tarafa, Sahada çalışan satış mühendislerimizin ziyaret ettiği firmalara, Personelin özlük haklarını kullanabilmesi için Entek’in anlaşmış olduğu kurum ve kuruluşlara, adli ve idari yargı mercilerine, kolluk kuvvetlerine, iş ilişkisi içerisinde olduğumuz kurum ve kuruluşlara, dışarıdan hizmet alınan danışmanlık, teknoloji ve eğitim şirketlerine aktarılabilmektedir.

4- KİŞİSEL VERİLER NASIL TOPLANIYOR VE HUKUKİ SEBEPLERİ NELERDİR?

Kişisel verileriniz; Entek tarafından kendisi yahut yetkilendirilmiş veri işleyen gerçek veya tüzel kişiler tarafından, e-posta, telefon, internet sitesi, muhtelif sözleşmeler, kâğıt ortamında tutulan formlar ve tutanaklar gibi vasıtalarla otomatik ve otomatik olmayan yöntemlerle sözlü, yazılı veya elektronik ortamda toplanmaktadır.

Bu kapsamda;

İlgili Kişi Grubu Alınan Kişisel veri
Personel Ad-Soyad, Kimlik-Ehliyet-Pasaport Bilgileri, Cinsiyet, Uyruk, Doğum Yeri, Doğum Tarihi, Telefon Numarası, E-Posta Adresi, Adres Bilgileri, Kan Grubu, Banka Hesap Bilgileri, Medeni Durum, Askerlik Bilgileri, Eğitim Bilgisi, Vesikalık Fotoğraf, Sağlık Raporu (Akciğer Grafisi, Hemogram Testi, İşitme, Görme Testi, Açlık Kan Şekeri), Adli Sicil Kaydı, Diploma Fotokopisi,  Evlilik Cüzdanı Fotokopisi (Eşin Ve Varsa Çocukların Nüfus Cüzdanı Fotokopileri), İş Bankası Maaş Hesabı Defter Fotokopisi  Kayıtları, Sertifikalar, İş Tecrübesi, Referanslar, Aile Durumunuza İlişkin Bilgiler
Müşteri Ad- Soyad, Kimlik- Pasaport Bilgileri, Cinsiyet, Ana-Baba Adı, Doğum Yılı, Doğum Yeri, Medeni Durum, Eğitim Bilgisi, İmza, Telefon Numarası, E-Posta Adresi, Vesikalık Fotoğraf, Adres Bilgileri, Banka Hesap Bilgileri
İnternet Üzerinden Başvurucu Adı Soyadı, Firma Adı, E-Posta

tipindeki özel ve genel nitelikli kişisel veriler Kanun’un 5. maddesinin 2/a-c-ç-e-f bentleri ve 6. maddesinin 3. fıkrası uyarınca, temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla ve Entek ’in meşru menfaatleri, kurulan veya kurulacak olan sözleşme hukuki sebeplerine dayalı olarak işlenmektedir.

Entek’in ilgili kişiden aldığı kişisel veriler 10(on) yıl süreyle saklanmaktadır. Bu süre sonunda ilgili kişinin talebi gerekmeksizin Entek verileri silebilir, imha edebilir ya da anonimleştirebilir. İlgili kişi bu süre sonrasında da Şirket’e başvuru yaparak hakkındaki verilerin akıbetini öğrenebilir.

5- VERİ SAHİPLERİNİN KANUN KAPSAMINDAKİ HAKLARI NELERDİR?

Dilediğiniz zaman ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş’ ye başvurarak kişisel verilerinizin;

 • İşlenip işlenmediğini, işlenme amacını ve amacına uygun kullanıp kullanılmadığı öğrenebilir ve işlenmiş ise bu konuda bilgi isteyebilir,
 • Kanun’a uygun olarak yurt içinde ve yurt dışında bilgilerinizin paylaşıldığı üçüncü kişileri öğrenebilir,
 • Bilgilerinizin eksik ya da hatalı işlendiğini düşünüyorsanız düzeltilmesini isteyebilir,
 • Kanunun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde bilgilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini talep edebilir,
 • Bilgilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere (c) ve (d) bentlerinde belirtilen taleplerinizin bildirilmesini ve aynı işlemleri gerçekleştirmelerini isteyebilir,
 • Bilgilerinizin, otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz edebilir veya kanuna aykırı olarak kaydedildiğini veya kullanıldığını düşünüyorsanız ve bu sebeple zarara uğramışsanız zararın giderilmesini isteyebilirsiniz.

Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı, yazılı olarak Entek ’e iletebilir (bkz. Başvuru Formu), detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kişisel veri sahibi olarak sahip olduğunuz ve yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için yapacağınız ve kullanmayı talep ettiğiniz hakka ilişkin açıklamalarınızı içeren başvuruda; talep ettiğiniz hususun açık ve anlaşılır olması, talep ettiğiniz konunun şahsınız ile ilgili olması veya başkası adına hareket ediyor iseniz bu konuda noter tarafından tasdiklenmiş özel vekâletnamenizi ibraz etmeniz gerekecektir.

Başvurularınızda, ad- soyad, imza, T.C. kimlik numarası, ikamet veya işyeri adresi, e-posta adresi, telefon ve faks numarası, talep konusu unsurlarının bulunması “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca zorunludur. Söz konusu unsurları barındırmayan başvurular Entek tarafından reddedilecektir.

Entek ’in işbu aydınlatma metninde Kanun’dan, ikincil düzenlemelerden ve Kurul kararlarından doğan sebeplerle değişiklik yapma hakkı her zaman saklıdır. Aydınlatma metninde yapılacak değişiklikler ve güncel metin tarafınıza tebliğ edildiği tarih itibariyle derhal geçerlilik kazanacaktır.

ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş

ÇEREZ (“COOKIE”)

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için Cookie kullanıyoruz. Cookie kullanılmasını tercih etmezseniz tarayıcınızın ayarlarından Cookie’leri silebilir ya da engelleyebilirsiniz. Ancak bunun internet sitemizi kullanımınızı etkileyebileceğini hatırlatmak isteriz. Tarayıcınızdan Cookie ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiğinizi varsayacağız. Sitemizde yer alan servislerin kullanımı için bizimle doğrudan veya dolaylı olarak bazı bilgi ve veriler paylaşmaktasınız. Bu bilgiler siteye kayıt olurken verdiğiniz kişisel bilgiler (isim, e-posta adresi gibi) veya siteyi kullanımınız esnasında topladığımız bilgilerdir. (IP, cihaz, konum ve tarayıcı bilgileri, gezinti ve etkileşim içeriği, tarih ve bağlantı süresi gibi veriler)

Bilgi ve verilerinizi saklama konusunda azami özeni göstermekteyiz

İNTERNET SİTESİNDE KULLANILAN ÇEREZLER

Çerez Nedir ve Neden Kullanılmaktadır?

Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır.

İnternet Sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

 • İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,
 • İnternet Sitesini iyileştirmek ve İnternet Sitesi üzerinden yeni özellikler sunmak ve sunulan özellikleri sizlerin tercihlerine göre kişiselleştirmek;
 • İnternet Sitesinin, sizin ve Şirketimizin hukuki ve ticari güvenliğinin teminini sağlamak.

 

İnternet Sitemizde Kullanılan Çerez Türleri

Oturum Çerezleri

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin İnternet Sitesini ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir.

Bu tür çerezlerin kullanılmasının temel amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır.

Örneğin; birden fazla sayfadan oluşan çevrimiçi formları doldurmanızın sağlanmaktadır.

Kalıcı Çerezler

Kalıcı çerezler İnternet Sitesinin işlevselliğini artırmak, ziyaretçilerimize daha hızlı ve iyi bir hizmet sunmak amacıyla kullanılan çerez türleridir.

Bu tür çerezler tercihlerinizi hatırlamak için kullanılır ve tarayıcılar vasıtasıyla cihazınızda depolanır.

Kalıcı çerezlerin bazı türleri; İnternet Sitesini kullanım amacınız gibi hususlar göz önünde bulundurarak sizlere özel öneriler sunulması için kullanılabilmektedir.

Kalıcı çerezler sayesinde İnternet Sitemizi aynı cihazla tekrardan ziyaret etmeniz durumunda, cihazınızda İnternet Sitemiz tarafından oluşturulmuş bir çerez olup olmadığı kontrol edilir ve var ise, sizin siteyi daha önce ziyaret ettiğiniz anlaşılır ve size iletilecek içerik bu doğrultuda belirlenir ve böylelikle sizlere daha iyi bir hizmet sunulur.

İnternet Sitemizde Kullanılan Çerezler

Otantikasyon Çerezleri

Ziyaretçiler, şifrelerini kullanarak internet sitesine giriş yapmaları durumunda, bu tür çerezler ile, ziyaretçinin internet sitesinde ziyaret ettiği her bir sayfada site kullanıcısı olduğu belirlenerek, kullanıcının her sayfada şifresini yeniden girmesi önlenir.

Analitik Çerezler

Analitik çerezler ile internet sitesini ziyaret edenlerin sayıları, internet sitesinde görüntülenen sayfaların tespiti, internet sitesi ziyaret saatleri, internet sitesi sayfaları kaydırma hareketleri gibi analitik sonuçların üretimini sağlayan çerezlerdir.

Etkinlikler

24-27 Mayıs tarihlerinde Wire-Tech Fuarı’nda yerimizi aldık!

07-10 Haziran tarihlerinde WIN Eurasia 2023’de yerimizi aldık!

20-23 Aralık tarihlerinde Robot Yatırımları Zirvesi’nde yerimizi aldık!

Kurumsal

29 Mart 2024 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi
İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ

İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429

Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza no: 9/1-7 Bağcılar-İstanbul
Genel Kurul Toplantısına Davet;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 27.03.2024 tarihinde yapılan 2023 Olağan Genel Kurul toplantısı TTK 420. maddesine istinaden 1 ay süre ile ertelenmesine karar verilmiştir. Bu toplantı kararı gereği;
Yönetim Kurulunun 27.03.2024 tarihli alınmış olduğu karara istinaden; 26.04.2024 tarihinde, Saat: 10:30’da, Mahmutbey Mah. Taşacağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar ­İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirilecektir.
Finansal tablolar, Yönetim Kurulunun yıllık faaliyet raporu, Bağımsız Denetim Raporu genel kurul toplantısından 15 gün önce şirket merkezinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkarılan vekaletname ile temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur.
Tanju TAŞER
Kaşe-İmza

Gündem:
l . Açılış,
2. Başkanlık Divanı seçimi ve divana toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,
3. 2023 yılı Bağımsız Denetim Raporu’nun, Bağımsız Denetim Firması tarafından sunulması ve rapor özetinin okunması,
4. 2023 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunup, görüşülmesi ve ibrası,
5. 2023 yılı Bilanço ve Gelir Tablosunun görüşülmesi ve ibrası,
6. Yönetim Kurulu Üyelerinin 2023 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
7. Karın kullanım şeklinin, dağıtılacak kar ve kazanç payları oranlarının belirlenmesi ve karara bağlanması
8. 2024 yılı Bağımsız Denetim firması seçimi için alınan, üç firma tekliflerinin Genel Kurul onayına sunularak bağımsız denetim firmasının seçilmesine,
9. Şirkette tam zamanlı üst düzey yönetici olarak çalışan Yönetim Kurulu üyelerine ödenen aylık maaşlar ile Yönetim Kurulu toplantı ücretlerinin 2024 Mart ayından itibaren yeni tutarlarının belirlenmesi ve onaya sunulması,
10. Dilekler, temenniler ve kapanış.
Vekaletname Örneği
Vekaletname

Sahibi olduğum. …………. TL toplam itibari değerde paya ilişkin olarak ………………. Anonim
Şirketi’nin …. ../. … ../. …….. tarihinde ………. adresinde saat: …. : …. de yapılacak. ……. yılına ait
olağan/olağanüstü genel kurul toplantısında beni temsil etmeye ve gündemdeki maddelerin
karara bağlanması için oy kullanmaya ………………… ‘yi vekil tayin ettim. Vekaleti Veren
Adı Soyadı/Unvanı Tarih ve İmzaNot: Vekaletname noter onaylı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.
(19113789)

29 Mart 2024 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi
İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ

İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429

Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza no: 9/1-7 Bağcılar-İstanbul
Genel Kurul Toplantısının Ertelenmesi Duyurusu;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 27.03.2024 tarihinde, saat: 10:30’da, Mahmutbey Mah. Taşacağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar-İstanbul adresinde gerçekleştirilecek olan ve 08/03/2024 tarihli ve 11039 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin 246 sayfasında duyurulan 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu 420 nci maddesi kapsamında ertelenmiştir. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 414 üncü maddesi hükmü çerçevesinde izleyen genel kurul toplantısı için çağrı yapılacağı ilan olunur.
Şirket Yetkilisi
Kaşe-İmza

8 Mart 2024 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi
İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ

İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429-0

Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza no: 9/1-7 Bağcılar-İstanbul
Genel Kurul Toplantısına Davet;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin Yönetim Kurulunun 06.03.2024 tarihli alınış olduğu karara istinaden; 27.03.2024 tarihinde, saat: l0:30’da, Mahmutbey Mah. Taşacağı Yolu
Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar-İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirilecektir.
Finansal tablolar, yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu, denetleme raporları ve yönetim
kurulunun kar dağıtım önerisi genel kurul toplantısından en az onbeş gün önce şirket
merkezinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkarılan vekaletname ile
temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur.Tanju TAŞER Kaşe-İmza

Gündem:
l . Açılış,
2. Başkanlık Divanı seçimi ve divana toplantı tutanaklarının inızalanması için yetki
verilmesi,
3. 2023 yılı Bağımsız Denetim Raporu’nun, Bağımsız Denetim Firması tarafından
sunulması ve rapor özetinin okunması,
4. 2023 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunup, görüşülmesi ve ibrası,
5. 2023 yılı Bilanço ve Gelir Tablosunun görüşülmesi ve ibrası,
6. Yönetim Kurulu Üyelerinin 2023 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra
edilmeleri,
7. Karın kullanım şeklinin, dağıtılacak kar ve kazanç payları oranlarmın belirlenmesi ve
karara bağlanması
8. 2024 yılı Bağımsız Denetim firması seçimi için alınan, üç firma tekliflerinin Genel Kurul
onayına sunularak bağımsız denetim firmasının seçilmesine,
9. Şirkette tam zamanlı üst düzey yönetici olarak çalışan Yönetim Kurulu üyelerine ödenen
aylık maaşlar ile Yönetim Kurulu toplantı ücretlerinin 2024 Mart ayından itibaren yeni
tutarlarının belirlenmesi ve onaya sunulması,
10. Dilekler, temenniler ve kapanış.
Vekaletname Örneği
Vekaletname

Sahibi olduğum. …………. TL toplam itibari değerde paya ilişkin olarak ………………. Anonim
Şirketi’nin …. ../. … ../. …….. tarihinde ………. adresinde saat: …. : …. de yapılacak. ……. yılına ait
olağan/olağanüstü genel kurul toplantısında beni temsil etmeye ve gündemdeki maddelerin
karara bağlanması için oy kullanmaya ………………… ‘yi vekil tayin ettim.Vekaleti Veren
Adı Soyadı/Unvanı
Tarih ve İmza
Not: Vekaletname noter onaylı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.
(19066303)

18 Eylül 2023 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi
İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ

İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429-0
Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar-İstanbulGenel Kurul Toplantısına Davet;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin Yönetim Kurulunun 23.08.2023 tarihli, 2023-17 no.lu
almış olduğu karara istinaden; 13.09.2023 tarihinde, saat: 10:30’da, Mahmutbey Mah.
Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar – İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem
maddeleri çerçevesinde 2023 yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirilecektir.
Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkarılan vekaletname ile
temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur.Kaşe/imza
Tanju TAŞER
Gündem:

1. Toplantının açılışı,
2. Başkanlık Divanı seçimi ve divana toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki
verilmesi,
3. Süresi dolan Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesi, görev dağılımı ve imza yetkililerinin
belirlenmesi,
4. Yetersiz kalan şirket sermayesinin arttırılması konusunun görüşülmesi, şirketimiz esas
Sermayesinin 8.000.000,-TL den 80.000.000,-TL ye artırılmasına ve esas sözleşmemizin
altıncı (6.) maddesinin (aşağıda yer alan Yeni Metinde teklif edildiği gibi) değiştirilmesine
ilişkin Yönetim Kurulu teklifinin müzakere edilmesi ve karara bağlanması,
5. 2023 yılı Bağımsız Denetim firmasının belirlenmesi,
6. Dilekler, temenniler ve kapanış.Vekaletname Örneği
Vekaletname
Sahibi olduğum…………. TL toplam itibari değerde paya ilişkin olarak……………….Anonim Şirketi’nin….. /……/…….. tarihinde……………..adresinde saat:….:….de yapılacak……… yılına ait olağan/olağanüstü genel kurul toplantısında beni temsil etmeye ve gündemdeki maddelerin karara bağlanması için oy kullanmaya…………… ‘yı vekil tayin ettim.Vekaleti Veren
Adı Soyadı/UnvanıTarih ve İmza
Not: Vekaletname noter onaylı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Tadil Layihası
Eski Metin
Esas Sermaye Madde 6

Şirketin sermayesi 8.000.000,00 (Sekiz Milyon) TL’dir. Bu sermaye her biri 1,00 (Bir)
TL’sı değerinde 8.000.000 (Sekiz Milyon) paya ayrılmıştır.
Bu sermayenin dağılımı aşağıdaki gibidir.
3.920.000 paya karşılık 3.920.000,00 TL’si Hüseyin Cengiz Celep,
1.360.000 paya karşılık 1.360.000,00 TL’si Tanju Taşer.
1.360.000 paya karşılık 1.360.000,00 TL’si Doğan Kemal Hacıahmet,
1.360.000 paya karşılık 1.360.000,00 TL’si Sami Özkan Dibek tarafından karşılanmıştır.
I. Eski sermayenin tamamı ödenmiştir.
II. Bu defa arttırılan 3.000.000.00 TL sermayenin tamamı 6102 sayılı Türk Ticaret
Kanununun 155-156. Maddelerinin ilgili hükümleri ile Kurumlar vergisi kanununun 19-20.
maddeleri uyarınca kolaylaştırılmış birleşme hükümlerine göre bütün aktif ve pasifleriyle
birlikte devir almak suretiyle birleşen Hidropak Hidrolik Pnömatik Aksam Sanayi Ve
Ticaret Anonim Şirketi’nin ödenmiş sermayesinden karşılanmıştır. Devir alan Entek
Otomasyon Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Devir olan Hidropak Hidrolik
Pnömatik Aksam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin özvarlığı. sermayenin ödenip
ödenmediği SMM Haşan Katurman tarafından 21.05.2018 tarih ve 2018/05 sayılı rapor ile
tespit edilmiştir.
III. Hisse senetleri nama yazılıdır. Hisse senetleri 1,00 TL itibari değerinin katları şeklinde
kupürler halinde basılabilir.

Yeni Metin
Esas Sermaye
Madde 6

Şirketin sermayesi 80.000.000,00 (Seksen Milyon) TL’dir. Bu sermaye, her biri 1,00 (Bir)
TL’si değerinde, 80.000.000 (Seksen Milyon) paya ayrılmıştır.
Bu sermaye tutarından;
39.200.000,00 TL karşılığı 39.200.000 pay Hüseyin Cengiz Celep’e
13.600.000.00 TL karşılığı 13.600.000 pay Tanju Taşer’e,
13.600.000.00 TL 13.600.000 pay Doğan Kemal Hacıahmet’e
13.600.000,00 TL 13.600.000 pay Sami Özkan Dibek’e aittir.
I. Şirketin eski sermayesi 8.000.000.00 (Sekiz Milyon) TL tamamen ödenmiştir.
II. Bu defa arttırılan 72.000.000.00 (Yetmiş iki Milyon) TL tutarındaki sermayenin tamamı,
dağıtılabilir geçmiş yıllar karlarından (2017 yılı 5.567.463.90″ TL. 2018 yılı 11.920.738.58
TL, 2019 yılı 13.688.829.14 TL, 2020 yılı 15.921.450,97 TL. 2021 yılı 24.901.517.41 TL
net karları) karşılanacak ve ortaklara şirket sermayesindeki payları oranında bedelsiz hisse
verilecektir.
III. Hisse senetleri nama yazılıdır. Hisse senetleri 1,00 (Bir) TL itibari değerinin katları
şeklinde kupürler halinde basılabilir.

İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ
İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429-0
Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­ İstanbul
Genel Kurul Toplantısına Davet;

Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 12.04.2023 tarihinde yapılan 2022 Olağan Genel Kurul toplantısı TTK 420.maddesine istinaden 1 ay süre ile ertelenmesine karar verilmiştir. Bu toplantı kararı gereği;
Yönetim Kurulunun 12.04.2023 tarihli almış olduğu karara istinaden; 12.05.2023 tarihinde, saat: 10: 00’da. Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­-İstanbul adresinde, aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirilecektir.
Finansal tablolar, Yönetim Kurulunun yıllık faaliyet raporu. Bağımsız Denetim Raporu genel kurul toplantısından 15 gün önce şirket merkezinde pay sahiplerinin incelemesine hazır bulundurulacaktır.
Genel kurul toplantımıza, ortaklarımızın asaleten veya aşağıya çıkarılan vekâletname ile temsilcilerinin katılımının sağlanması hususu ilan olunur. Tanju TAŞER
Gündem:
1. Açılış,
2. Başkanlık Divanı seçimi ve divana toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,
3. 2022 yılı Bağımsız Denetim Raporu’nun, Bağımsız Denetim Firması tarafından sunulması ve rapor özetinin okunması,
4. 2022 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunup, görüşülmesi ve ibrası,
5. 2022 yılı Bilanço ve Gelir Tablosunun görüşülmesi ve ibrası,
6. Yönetim Kurulu Üyelerinin 2022 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
7. 2023 yılı Bağımsız Denetim firması seçimine, en az 3 firmadan teklif alınarak 2023/Eylül ayında yapılacak Olağan Üstü Genel Kurul toplantısında tekliflerin onaya sunularak seçilmesine,
8. Fiilen çalışan Yönetim Kurulu üyelerine ödenen aylık maaşlar ile Yönetim Kurulu toplantı ücretlerinin 2023 Nisan ayından itibaren yeni tutarlarının belirlenmesi ve onaya sunulması,
9. Yönetim Kurulu Kararı ile bastırılmış olan ilmühaberlerin, tüm üyelere imza karşılığında teslim edilmesi,
10. Sermaye arıtırımı konusunun görüşülerek karara bağlanması,
11. Dilekler, temenniler ve kapanış.Vekâletname Örneği
Vekâletname

Sahibi olduğum. …………. TL toplam itibari değerde paya ilişkin olarak
…….. Anonim Şirketi’nin .. .. ../. … ../. …….. tarihinde
……….. adresinde saat: .. .. : .. .. de yapılacak. . …… yılına ait olağan/olağanüstü genel kurul toplantısında beni temsil etmeye ve gündemdeki maddelerin karara bağlanması için oy kullanmaya ……………………. ‘yi vekil tayin ettim.Vekâleti Veren
Adı Soyadı/Unvanı
Tarih ve İmza
Not: Vekâletname noter onaylı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.
İSTANBUL TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ

İlan Sıra No:
Ticaret Sicil No: 513429-0

Ticaret Unvanı
ENTEK OTOMASYON ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ticari Adresi: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar­ İstanbul

Genel Kurul Toplantısının Ertelenmesi Duyurusu;
Yukarıda bilgileri yazılı şirketimizin 12.04.2023 tarihinde, saat: 10:00’da, Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. Entek Plaza No: 9/1-7 Bağcılar – İstanbul adresinde gerçekleştirilecek olan ve 14.03.2023 tarihli ve 10789 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin 520 sayfasında duyurulan 2022 yılı olağan genel kurul toplantısı 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu 420 nci maddesi kapsamında ertelenmiştir.
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 414 üncü maddesi hükmü çerçevesinde izleyen genel kurul toplantısı için çağrı yapılacağı ilan olunur.

T.C. Bakırköy 5. Asliye Ticaret Mahkemesi nezdinde, 2023/782 Esas sayılı dosya ile “Entek Otomasyon Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin 12 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan kararların iptali talebi” ile açılmış bir dava olduğunu ve duruşmasının 25 Ekim 2023 tarihinde, saat 14.35’de yapılacağını, TTK Madde 448 gereği duyururuz.

T.C. Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi nezdinde, 2022/970E sayılı dosya ile “Entek Otomasyon Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin 30 Eylül 2022 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan kararların yoklukla malul olduğunun tespiti ve/veya iptali talebiyle” açılmış bir dava olduğunu ve duruşmasının 2/3/2023 saat 11.15’de yapılacağını, TTK Madde 448 gereği duyururuz.

[fluentform id="19"]

[fluentform id="16"]

2D Profilers give width, height, and volume of sealant beads inline without touching a part.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15984']

Conventionally, a vision sensor was used for OK/NG judgment based on the area. Since the LJ-X8000 Series can measure the volume and position of paste application, it can reduce material costs and support higher component densities.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15984']

Check the tilt of the elements after bonding. The CL-3000 Series uses the multi-color confocal method that enables coaxial measurement. No matter whether the target surfaces are specular or rough, they can be measured in the same setting, which achieves easy and highly accurate inspection.

Ultra Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='15449']

High-speed sensors can measure runout of brake discs, regardless of surface finish.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

Measure the extent of foil vibration just before the slit. Even if the target is tilted due to vibration, the good angle characteristics of the CL Series enable stable measurement.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

A sensor is placed above and below a target to measure the thickness of anything in-between. This non-contact method can be used for measuring the thickness of any material and can be used in process or for offline inspection.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
-

Ultra-compact ø8 mm heads make it possible to install multiple heads in narrow spaces. This reduces the amount of work spent designing equipment and the number of parts that need to be purchased to measure multiple points in close proximity.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

Check step heights on machined parts without influence from oil or other surface contamination.

High-Accuracy Digital Contact Sensor
GT2 series
[wpdm_package id='14748']

Measure many points on an engine with a multi-point laser system for accurate characterization of engine vibration. With ultra-highspeed sensors, even the smallest vibrations can be detected.

Ultra High-Speed/High-Accuracy Laser Displacement Sensor
LK-G5000 series
[wpdm_package id='15449']

Measure the position and edge flutter of a belt with two 2D laser profile sensors for stable measurement.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15449']

Residual vibration measurement is used to determine how much a robot shakes after stopping. When working with a welding torch or other tool, the measurement location may not always have a flat surface. Using a 2D laser profiler enables accurate measurement on a wide range of surface shapes.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15449']

Opposing 2D profilers can scan multiple points of thickness over a part. This allows stable thickness measurement even on rough surfaces.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15984']

High-speed thrubeam sensors can measure runout and ovality of rotors accurately and repeatably.

High-speed optical micrometer
LS-9000 series
[wpdm_package id='16527']

Measure roller runout using confocal sensors for high stability on reflective surfaces.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='16527']

Thrubeam micrometers allow for high-speed measurement of wire OD without being affected by vibration.

High-speed optical micrometer
LS-9000 series
[wpdm_package id='16527']

2D thrubeam sensors can measure hole diameter after stamping inline.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

The Telecentric Measurement System uses 2D images of a target's silhouette to measure diameter. Target misalignment or tilt is automatically corrected for, making it simple to get accurate measurement without perfect fixturing.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

Compressible or rough surfaces can be accurately measured using the 2D image generated by the Telecentric Measurement System. Implementing non-contact measurement eliminates error due to part deformation and any variation in diameter due to surface texture can be averaged over to stabilize results.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

Compressible or rough surfaces can be accurately measured using the 2D image generated by the Telecentric Measurement System. Implementing non-contact measurement eliminates error due to part deformation and any variation in diameter due to surface texture can be averaged over to stabilize results.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

Using 2D measurement systems makes it possible to measure the minimum and maximum diameter on a target from a single captured image. The TM-X Series works by capturing the silhouette of a target using a telecentric optical system, so it can accurately measure objects of any material (including clear vials).

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

With an exposure time of just 100 µs, the Telecentric Measurement System can capture clear images of targets moving at high speed. This makes it an ideal solution for accurately measuring diameter inline.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

With small sensor heads and a mirror fixture, confocal sensors can give an accurate measurement of pipe ID.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='15461']

High-speed laser displacement sensors can check for valve float without touching the valve head.

Ultra High-Speed/High-Accuracy Laser Displacement Sensor
LK-G5000 series
[wpdm_package id='15449']

Measure fine details on touch panels regardless of surface finish with confocal sensors. With a beam spot of 3.5μm, even the smallest features can be measured.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='16527']

Check outer diameter on machined parts without influence from oil or other surface contamination.

High-Accuracy Digital Contact Sensor
GT2 series
[wpdm_package id='14748']

High-speed laser displacement sensors can check for valve float without touching the valve head.

Ultra Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='15449']

Profile tire treads and sidewalls with multiple 2D laser profilers.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='16527']

Inspect for lamination misalignment after winding. With a minimum X-resolution of 2.5 μm 0.000098", the LJ-X8000 Series accurately measures the profile of each electrode.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='16527']

Provide feedback about disconnected locations in electrodes before lamination. Accurately acquire the profile of electrode terminals to perform high-accuracy inspection of edge locations.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='16527']

Measure the profile of a wafer edge. By selecting one of the inspection tools such as Height Difference/Width or Angle, users can start measurement easily. The high-resolution image capturing using 3200 points/profile achieves highly accurate profile measurement that was impossible with conventional methods.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='16527']

Film curvature and wrinkling measurements are performed using a blue laser with a maximum width of 720 mm. Measurement is possible even for transparent targets thanks to the wide dynamic range of the CMOS sensor.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='16527']

Measure the step height of features on a wafer after etching. With 3D interferometry, mirrored surfaces can be measured accurately.

3D Interference Measurement Sensor
WI-5000 series
[wpdm_package id='16527']

Unlike triangulation sensors, interferometers can measure small parts in confined spaces without blind spots or unstable data.

3D Interference Measurement Sensor
WI-5000 series
[wpdm_package id='15461']

Using 2D thrubeam sensors, medical balloons can be inspected inline at high-speed.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

Measure small part dimensions inline with pattern projection measurement heads. Projection from both sides reduces dead zones.

Inline 3D Inspection
3D Vision series
[wpdm_package id='15461']

With two thrubeam micrometers installed on either side of a film, we can get a width measurement and give film position, regardless of color or material.

High-speed optical micrometer
LS-9000 series
[wpdm_package id='16527']

2D thrubeam sensors can measure the step height between a roller and a sheet to get a thickness measurement. Additionally, A second sensor can be added to get a width measurement.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

A displacement sensor with an extremely small beam spot of just 3.5 µm can be used for accurate profile measurements of roughness and subtle shapes. 3D shape measurements are also possible through detailed scanning synchronized with the X-Y stage. Measurements with impressive angle characteristics are possible not only for opaque targets but also transparent targets and 3D shapes with mirrored surfaces.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='15461']

Confocal sensors do not have the dead zones characteristic of triangulation sensors, and can therefore measure into smaller and deeper holes more reliably.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

Measure the height of the equipment when adhesive is applied to glass. Utilizing the multi-colour confocal method measurement principle enables high-precision measurement whether the glass is transparent or opaque.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

2D Profilers can measure width, height, and volume of sealant beads inline, regardless of surface finish or color.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Detect burrs arising on terminals after electrode slitting. With ultra-high-resolution 3200 points/profile measurement, the LJ-X8000 Series produces stable detection even for minute burrs.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Profile measurement can be continuously performed on captured 3D shapes. This allows pass/fail criteria to be applied to maximum and minimum values over an area or period of time, making it possible to catch small defects in continuous processes.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Free-form planes allow the system to pick up on deviations from the typical contour of a surface.This makes stable defect detection possible, even for targets with complex shapes.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Highly accurate measurements can be made even when measuring targets with height differences or where the distance from the target to the camera could vary.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

2D laser displacement sensors can measure both width and height, allowing for panel gaps to be accurately measured, regardless of the surface finish or color.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15449']

Detect chipping or dents in laser welded beads using 3D laser profilers. The measurement is unaffected by color or gloss of the weld, making inspection results stable through glare or bead shape variation.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Using thrubeam sensors, roller position can be accurately measured at high line speeds.

High-speed optical micrometer
LS-9000 series
[wpdm_package id='16527']

Targets with multiple materials can be captured in a single profile, allowing measurements to be made between glass and metal surfaces. The LJ-X Series is equipped to handle reflectances ten times higher than conventional products.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

For targets with different diameters, conventional vision systems often have a hard time focusing on the larger and smaller diameter areas at the same time. Measuring the height of the dents with a laser profiler makes it possible to inspect the whole surface at once.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Measure the position and projection of connector terminals simultaneously. Conventionally, two measurement steps were required using an image processing system and a contact sensor. The LJ-X8000 Series can perform both inspections simultaneously. This achieves cost reduction by reducing the amount of installed equipment.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15449']

3D inspection allows users to accurately detect whether components are properly seated in the assembly or if elements are tilted. Using a KEYENCE 2D/3D laser profiler with a blue laser ensures stable measurement, even for targets with varying materials.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Robot teaching is used to ensure tools are set in the specified position. The 2D Telecentric Measurement System enables precise position feedback for end tools and other axial targets.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

The laser profiler's wide field of view makes it possible to inspect multiple targets traveling on a conveyor belt together. 3D position correction can be used to identify and inspect each cookie within the measurement range, enabling accurate sorting to improve quality and eliminate waste.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Measure the flatness of the terminals of power modules. The target is detected by its surface and the flatness is measured based on the reference plane calculated with the least squares fitting method. The errors caused by the tilted positions of targets can be canceled, which ensures accurate inspection.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15449']

Angled mirrors can be used for measurement where installation space is limited. This setup enables position detection of tangent circle coordinates or intersection point coordinates as well as simultaneous shape and dimension verification for wafer notches.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

Inspect motor height after powder welding using the LJ-X8000 Series. The 3D laser profiler provides reliable 100% inspection with its high speed and measurement stability.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15449']

Measure transparent films and coatings with a single displacement sensor. Confocal sensors give an accurate thickness measurement from one side of transparent targets.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

In-line thickness measurements can be altered by roller eccentricity, wrinkles, or tension in the sheet. Up to 6 measurement points and 4 layers of clear film can be measured with a single controller.

Confocal Displacement Sensor
CL-3000 series
[wpdm_package id='14748']

2D Profilers can measure width, height, and volume of sealant beads inline, regardless of surface finish or color.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Check for press fit failure with contact displacement sensors.

High-Accuracy Digital Contact Sensor
GT2 series
[wpdm_package id='14748']

Detect burrs arising on terminals after electrode slitting. With ultra-high-resolution 3200 points/profile measurement, the LJ-X8000 Series produces stable detection even for minute burrs.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Profile measurement can be continuously performed on captured 3D shapes. This allows pass/fail criteria to be applied to maximum and minimum values over an area or period of time, making it possible to catch small defects in continuous processes.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Free-form planes allow the system to pick up on deviations from the typical contour of a surface.This makes stable defect detection possible, even for targets with complex shapes.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

Highly accurate measurements can be made even when measuring targets with height differences or where the distance from the target to the camera could vary.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='15461']

2D Thrubeam sensors allow high-speed dimensional inspections to be taken on the silhouette of a part.

Telecentric Measurement System
TM-X5000 series
[wpdm_package id='15461']

Target positioning is used to ensure the next process is performed accurately. Laser profilers provide stable position feedback anywhere in the measurement range, regardless of target material, color, or size.

2D/3D Laser Profiler
LJ-X8000 series
[wpdm_package id='14748']