Telefon

0 (850) 201 41 41

Teklif Al

Hızlı Teklif

E-Posta

info@entek.com.tr

IoT ve Akıllı Pnömatik Ekipmanlar Çalışma Şeklimizi Değiştirerek Katma Değer Sağlıyor

Dördüncü Sanayi Devrimi ‘Network’ oluşturma etrafında şekilleniyor.

Nesnelerin interneti (IOT) ne anlama geliyor?

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti, müşterileri ve iş ortaklarını eşzamanlı olarak iş süreçlerine entegre ederken üretimi en son bilgi ve iletişim teknolojisi ile birleştirmeyi ifade eder. Bugün, katma değer zincirinin parçası olan  tüm katılımcılar, ağ oluşturma, akıllı bileşenler ve iş parçaları için kullanılan gelişmiş teknolojiler sayesinde  bilgi alışverişinde bulunabiliyor. IOT ile bir sürücü anlık durumunu bir üretim sistemine raporlayabiliyor veya üreticisi firmasına bakım kontrol raporu oluşturarak yedek parça servisi ile irtibata geçebiliyor.

Üçlü İletişimde Olan Oyuncular: İnsanlar, Ürünler ve Süreçler

İnsanlar, ürünler ve süreçler: Bu üç temel taş arasındaki iletişim AVENTICS’in IoT stratejisinin merkezinde yer almaktadır. İnsanlar, makineler ve süreçler doğrudan birbiri ile ilişkilidir.

İnsanlar: Verilerin toplanması ve analizi görselleştirilmesi kolaydır, kullanıcılara yalnızca ilgili veriler iletilir ve hatalar ve arızalar doğrudan bildirilir.

Ürünler: Her ürün bilgi zincirinin bir parçasıdır, veriler yerel merkezler tarafından işlenir, ürün verilerine yerel olarak erişilebilir ve veri aktarımı standartlaştırılır.

Süreçler: Tüm değer akışı, kritik noktalara ve verilere odaklanarak analiz edilir, ilgili ürünler ve sistemler özerk bir şekilde veri alışverişinde bulunur ve hedef grup üzerinde etkili olan verileri otomatik olarak önceden seçer.

Akıllı pnömatik ekipmanların size sağlayabileceği bazı faydalar:

-Entegre teşhis ile kestirimci bakım

-Basınçlı havanın etkin kullanımıyla enerji verimliliği

-Basit tak ve çalıştır uygulaması sayesinde çalışma konforu

Uyumluluk ve dayanıklılık

AVENTICS akıllı pnömatik bileşenleri tüm iletişim standartlarına uyumluluk  sağlar ve bu sayede dijital ortama sorunsuz bir şekilde entegre olur. Elde ettiğiniz digital verilerinizi esnek bir şekilde kullanabilir, yerel bir veritabanında veya  bulutta yedekleyebilirsiniz.

Akıllı Pnömatik Monitörler (SPM) – Digital İşlem Ağının En Temel Bileşeni

Dişliler aşındı mı? Sistem verimliliğim ne durumda? Yeni akıllı pnömatik monitörler tüm bu sorularınıza güvenilir yanıtlar sağlayacaktır. Belirlenen işletme sorumlularına ve IT sistemine durum mesajı iletilir ve bu sayede makine durma süresi riskleri en aza indirilir ve böylelikle işletme maliyetleri de önemli ölçüde azalır.

Nasıl Çalışır?

Akıllı pnömatik monitörler, AES fieldbus çözümleri ile birlikte mevcut sensör sinyallerini analiz eder ve güvenilir durum bilgisi oluşturabilmek için bu bilgileri kullanır. Örneğin, bir şok emicinin aşınmasını izlemek için SPM, şok emicinin tamponlama serilerindeki çıkış sinyallerini toplar. Aventics tarafından deneyimle yazılmış algoritmalar ile bu sinyalleri anlamlı hale getirir ve analiz sonuçlarını MES veya ERP sistemine OPC UA arayüzü ile iletir.

Kolay kurulum ve operasyon, en temel fayda!

Sürükle – bırak yöntemini kullanarak, izlenecek bileşenler birleştirilir ve SPM’de bağlanır. Talebiniz üzerine, örneğin mevcut enerji tüketimini veya aşınma derecesini izler. Kullanıcılar erken optimizasyon için önlemler alabilir ve böylece AB Enerji Verimliliği Yönergesi’nde belirtilen gereklilikleri karşılayabilir ve aynı zamanda planlanmamış sistem duruş sürelerini en aza indirebilir.

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen giriş yapın.
  Takipte Kal  
Bildir


Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match