Keyence LS-9000 Ultra Yüksek Hızlı Mikrometre

Hedefin hatalı hizalanmasını ve titreşimi otomatik olarak düzeltir
• 16.000 Hz örnekleme hızı
• Eğiklik ve Vibrasyon Düzeltme
• Hareketli parça yok
Loading...

Açıklama

Özellik ve Faydalar

Titreyen Hedefler Bile Tutarlı Şekilde Ölçülebilir

Yüksek hızlı pozlama özelliği sayesinde hedef titreme olduğunda bile hassas inceleme ve doğru ölçüm yapılabilir.

Yüksek Hızlı CMOS

16,000 Hz Örnekleme;

Ölçüm yapan CMOS yan devrelerini tek bir çip üzerinde toplanarak, sinyal-parazit oranı büyük ölçüde iyileştirilmiş ve yüksek hızlı örnekleme sağlanmıştır. Örneğin, 1000 m/dk hızında hareket eden hedefler 1 mm. aralıkla ölçülebilir. Yüksek hızda hareket eden titreşimli parçalar da tutarlı şekilde ölçülebilir.

Hizalanmamış Parçalar Tutarlı Şekilde Ölçülebilir

Hedef CMOS monitörü parçanın yönünü tanıyarak, eğimden dolayı ölçüm hatası olmaması için ölçülen değeri ayarlar.

Monitör CMOS

CMOS monitörü tarafından alınan görüntüdeki parçanın hatalı hizalandığını algılar. Eğim hatası otomatik olarak ortadan kaldırılarak ölçüm sonucunu etkilememesi sağlanır. Yakalanan görüntü bilgisayar yazılımı ile kontrol edilebilir, böylece acemi kullanıcılar bile ölçüm yapmakta zorlanmazlar.

İki Eksenli Hedef Pozisyon Göstergesi

LS-9000 hedef pozisyonlandırması yapan CMOS alıcıyı kullanarak ölçülen hedefin konumunu iki eksenli olarak belirler. Bu işlem, montaj ve parça pozisyonu geri bildirimini tek eksenli bir sistemde bile kolay hale getirir.

Hedef Pozisyonlandırma CMOS’u

Hedef pozisyonlandırması yapan CMOS’tan elde edilen ek veriler ile LS-9000 hedefin hem X hem de Y ekseninde pozisyonunu belirleyebilir.

Ultra İnce Dış Çap ve Ultra İnce Aralık Ölçümü

Özel ultra ince dış çap / aralık ölçüm aracı, önceden belirlenemeyen aralık ve çapların ölçümünün yapılabilmesine olanak sağlar.

Geliştirilmiş Dayanıklılık ve Yükseklik

Bakım için Harcanan Sürede Büyük Ölçüde Azalma

Yıpranmayı önleyen motorsuz yapı ve uzun ömürlü LED sayesinde bakım için harcanan süre en aza indirilir.

Yüksek Yoğunluklu Yeşil LED X Yüksek Verimli Kondansatör

Ölçüm ışını oluşturmak için yüksek yoğunluklu yeşil LED kullanıldığı için geleneksel sistemlerde olan lazer yoğunluk azalması sorununun önüne geçilmiş olur. Işının tamamı hareketsiz parçalar ile oluşturulduğu için yıpranan ve değiştirilmesi gereken bir motor ya da ayna sistemi yoktur.

Zorlu Ortam Koşullarında Tutarlı Ölçüm

Su, toz ve yağ buharı gibi dış etkenlerin ölçüm üzerindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırılmıştır.

IP67 Koruma Sınıfı & Hava Temizleme Ünitesi

Sistem üzerindeki tüm parçalar için bir IP67 muhafazası bulunur. Buna ek olarak, LS-9000 serisi başlıkları standart olarak tüm sistemin dış koşullara karşı dayanıklılığını arttıran tümleşik hava temizleme mekanizmasına sahiptir.

Darbeye ve Sıcaklık Değişimlerine Son Derece Dayanıklıdır

Devrim niteliğindeki tasarımı darbelerin ve sıcaklık değişimlerinin ölçüm sonuçları üzerinde yarattığı etkileri ortadan kaldırır.

Döküm Gövde &Optik Birim Koruma Tasarımı

Döküm dış gövde iç optik üniteden ayrılarak, darbeleri ve sıcaklıktaki değişimleri absorbe etmesi ve bu sayede içeride bulunan optik parçaları koruması sağlanmıştır. Darbeye dayanıklılıkta IEC 68-2-29 standardını (15 g/6 ms) destekler.

Bilgisayar ile Kolay Kurulum ve Analiz

Kolay Kurulum ve Yedekleme

Ölçüm detayları görseller aracılığıyla seçildiği için ayarlama yapmak en acemi kullanıcılar için bile son derece kolaydır. Ayarlar bilgisayarda yedeklenir.

Çok Fonksiyonlu Ölçüm Ekranı

Destek yazılımı 12 bağımsız ekran aracı sunarak, ekran görüntüsünü düzenlemenize olanak sağlar. İster tüm bilgileri, ister bazılarını tek bir ekranda görüntüleyerek verimliliği arttırabilirsiniz.

Verileri Otomatik Kaydetme Özelliği

400.000 nokta saklama kapasitesi ile harici donanıma ihtiyaç duymadan verileri kaydetmek mümkün. Aynı zamanda, bu veri Excel formatında kolayca raporlanabilir.

Yapılması İmkansız Ölçümler Artık Çok Kolay

Terminal Operasyon İzleme;

Manüel test veri çıktıları ile terminal giriş-çıkış durumunun izlenebilmesi kurulum ve sorun çözümünü son derece kolay hale getirir.

Çok Noktalı Kalibrasyon;

8 noktaya kadar ayarlama ve ölçeklendirme yapılabilir. Farklı çaplara sahip birden fazla hedef kesin şekilde ölçülebilir.

İki Eksenli Optik Mikrometre

Hareketli Parça İçermeyen Sensörü Sayesinde Daha Dayanıklıdır ve Daha Az Bakım Gerektirir

Hareketli parça içermeyen tasarımı ve LED ışık kaynağı, motor aşınması ve lazer bozulmalarına karşı sürekli kalibrasyon ihtiyacını ortadan kaldırır. Sağlam yapısı ve tümleşik hava temizleme ünitesi, daha uzun süre tutarlı ölçüm ve inceleme imkanı sağlar.

Geleneksel Sistemlere Göre Avantajı

Normal çalışma sırasında çok ciddi aşınmaya maruz kalan çokgen ayna ve motoru ortadan kaldırarak, hareketli parçası olmayan bir yapı elde edilir. Bu da bakım maliyetlerini ciddi oranda düşürür.

Ortam Koşullarına Dayanıklılık

Standart olarak IP67 uyumlu muhafazaya ve hava temizleme ünitesine sahip LS-9000 serisi, farklı ortam koşullarında daha güvenli ve uzun süreli kullanım sağlar.

Tek Bir Sistem İle Dış Çap, Merkez Konumu, Lump & Neck Down (Dalga Sırtı Ve Çukurlarını) Algılama

16000 örnek/sn. ile sınıfının en yüksek örnekleme hızına sahip oluşu ve erteleme özelliği ile OUT hesaplama özelliğinin birleşimi sayesinde “dış çap ölçümü” ve “lump and neck down (dalga sırtı ve çukurlarını) algılama”  tek bir sistem üzerinde kurulum ve işletme maliyetlerini düşürerek yapılabilir. Geçmişte bu işlemlerin her biri için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmaktaydı.

Algoritma Ayarlaması;

LS-9006D/LS-9030D, hareketli bir hedef üzerindeki iki noktadan ölçülen değerler arasındaki farkı hesaplar ve görüntüler: 1 numaralı veri noktası o anda ölçülen, 2 numaralı veri noktası ise önceden ölçülendir.  (*Erteleme fonksiyonu + OUT hesaplama fonksiyonu)
Dış çaptaki ufak kademe farklılıkları,  yalnızca yeni ortaya çıkmış yüzey kusurlarını belirleyebilmek için yok sayılabilir.
[Yeni ortaya çıkmış yüzey kusurları = Veri noktası 1 – Veri noktası 2]

 

Lump and Neck Down (Dalga Sırtı ve Çukurlarını) algılama algoritması

Çoğu kez dış çap genişleyerek ya da küçülerek Lump and Neck Down (Dalga Sırtının ve Çukurlarının) algılanmasını zorlaştırır. LS-9000 Serisi hataları ölçerken, ölçümdeki kademe farklılıklarını filtreleyerek ortadan kaldırır.