Keyence CV-5000 Görüntü İşleme Sistemleri

Sınıfında en fazla kamera tipine sahip olması, en doğru kamerayı seçme şansı tanır
• 3+1 İşlemci sistemi
• 11X yüksek hızlı CCD kamera
• 16 farklı kamera seçeneği
Loading...

Açıklama

Özellik ve Faydalar

11x yüksek hızlı kamera ultra yüksek çözünürlüklü 5 megapiksel görselleri (2432 x 2050 piksel)  61.2 ms (16.3 parça/dk.) hızında iletir. Yüksek hızlı ürün yelpazesi yüksek hassasiyetli görüntü işleme avantajından faydalanır. Yeni CV-5000 Serisi 5 milyon-piksel kameraları destekler ve 20 milyon piksel çözünürlüğe kadar yüksek çözünürlüklü görüntü inceleme yaparken görüntüleri eş zamanlı olarak iletir.

3+1 İşlemci Teknolojisi

  Yüksek hızlı, paralel işleme sistemi

3 + 1 paralel işleme mimarisi 5 milyon piksel imajların, renk işlemenin ve karmaşık nümerik işlemler gerçekleştiren gelişmiş algoritmaların ağır görüntü işleme ihtiyaçlarını karşılar.

16 Farklı Kamera

Kullanıcılar 5 milyon piksel, 2 milyon piksel ve ultra kompakt kameralara sahip sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip serisi içinden uygulamaları için en doğru kamerayı seçebilirler. Her kameranın renkli ve siyah beyaz modelleri mevcuttur. CV-5000 Serisi 4 farklı kamera türünün eş zamanlı çalışmasını destekleyerek çoklu kamera uygulamalarını daha uygun maliyetli hale getirir.

Kumandalı Aydınlatma

Bu mimari, kamera ve ışık kumanda birimleri sayesinde kullanıcıların sistem esnekliğini arttırmalarını sağlar. Fonksiyonelliği sayesinde kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılayarak maliyet azaltırken gelecekte sistemin güncellenebilme esnekliği de korunur.

Zor Uygulamalarla Başa Çıkmak için Yeni Hata Algılama Algoritmaları

Sofistike hata yakalama uygulamaları için çözümler
Düzensiz şekilli profillerdeki yabancı cisim ve pürüzleri yakalayabilmeye olanak sağlayan bazı yeni algoritmalar eklenmiştir. Bu algoritmalar aynı zamanda parlamayı ve diğer arka plan parazitlerini filtreleyerek kusurların ortaya çıkmasını kolaylaştırır.

Profil çevresindeki minik pürüzlerin tespit edilmesi;

Eş zamanlı gölge düzeltme;

Yeni Görüntü İyileştirme İşlemcisi

Çevre koşulları nedeniyle çalışma alanında oluşan değişimlerin yarattığı etkileri ortadan kaldıran ön işleme fonksiyonlarında önemli ilerlemeler yapılmıştır. Yeni “Parlak Renk İşleme” fonksiyonu dokulu ya da farklı aydınlatmaya sahip arka planlarda bulunan kusurları doğru şekilde ayırt edebilmek için tüm renk bilgisini işler.

Yuvarlatılmış metal yüzeyde yabancı partikül algılama;

İstatistik ve Görsel Arşiv Fonksiyonları

CV-5000 Serisi kumandaları, kullanıcının inceleme sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görüntülemesini sağlayan dahili istatistiksel fonksiyonlara sahiptir.  Yerleşik görüntü arşivinde son 1023 inceleme görüntüsünü saklanır ve daha sonra görüntülenebilir. Bu iki özelliğin bir araya gelmesiyle ürün sonuç yönelimleri ve hata durumlarının detaylı analizi yapılabilmesini mümkün olurken, kullanıcıların verimlilik oranlarını arttırmak için program tolerans ve ayarlarını yapmalarını kolaylaşır.

ShapeTrax II(TM)

Kötü ortam koşullarında yüksek hassasiyet ve hızla hedefleri algılar.
ShapeTrax II, hedefte noksanlıklar olduğunda, düşük kontrasta ya da farklı boyutlarda olduğunda bile kenar tanıma özelliği sayesinde doğru ve yüksek hızlı arama performansına sahiptir. ShapeTrax II kötü ortam koşullarında hizalama çizgilerini doğru şekilde algılar ve 0.025 piksel ile sektördeki ürünler arasında en yüksek hassasiyete sahiptir.

ShapeTrax II(TM)

Hedefleri kötü ortam koşullarında yüksek hassasiyet ve hızda algılar.