Şirket Profili

Entek olarak, 20 yılı aşkın süredir,  endüstriyel otomasyon alanında ve özellikle hareket kontrol teknolojilerinde, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, müşterilerimize en uygun çözümü,  en hızlı şekilde sunuyoruz. 

Misyonumuz

Yüksek verimliliğin esas olduğu pazarda, yenilikçi  ve kaliteli ürünlerimiz, etkili satış ve satış sonrası desteğimiz ile müşterilerimize benzersiz bir rekabet avantajı sunmak.

Vizyonumuz

Üretim kalitemiz, yenilikçi ürünlerimiz ve artan marka bilinirliğimizle, Türkiye’nin en büyük endüstriyel ürün tedarikçisi olmak.

 


 • Daha 5 yaşında iken makine mühendisi olmayı kafasına koyan H. Cengiz Celep 1977 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olur.
 • Daha orta okul, lise çağlarında yaz tatillerinde çalışırken tanıştığı pnömatik onun ilgisini çekmiş ve artık ilerideki uzmanlık alanını da belirlemiştir.
 • Üniversitenin son yıllarında yarı zamanlı çalıştığı  ( Festo bayii ) Mert Teknik firmasında pnömatik konusunda, mezuniyet sonrası tam zamanlı çalıştığı ( Rexroth bayii ) Hidropar firmasında hidrolik konusunda bilgi ve becerilerini geliştirir.
 • Askerlik dönüşü bir üniversite arkadaşı ile kurduğu Hidropres firmasını kurumsallaştırarak 1983 yılında Hidropres Anonim Şirketine dönüştürür.  
 • Pnömatik ile yoluna devam etmek isteyen H. Cengiz Celep ortağından ayrılıp, Festo Pnömatik bayiliğini alır. 1990 yılında Hidropres Pnömatik firmasını kurar. Bu şirkette belirli bir süre çalışıp başarılarını gösteren Tanju Taşer’i ortaklığa dahil eder.
 • Festo bayiliği bitince bu şirketi kapatarak 1993 yılında Entek Pnömatik firmasını kurar, SMC Pnömatik firmasının bayiliğini alır. Bu şirkete başarılı genç mühendisi, Doğan Kemal Hacıahmet’i de ortak eder.
 • Otomasyon konusundaki gelişmeleri takip ederek bu konuda faaliyet göstermek için 2004 tarihinde Entek Otomasyon A.Ş. firmasını kurar. Genç mühendis, Sami Özkan Dibek ortak olur.
 • 2006 Tarihinde ortak olduğu Hidropak hidrolik firmasının kalan hisselerini de alarak 2011 yılında şirketler grubuna katar.
 • 1986 yılında kurulmuş olan Hidropak hidrolik blok, ünite gibi hidrolik ürünleri imal eden firmamız olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
 • 2014 yılında İstanbul Bağcılar’da kendi binasını inşaa ederek tüm ticari faaliyetlerini Entek Otomasyon A.Ş. firması altında toplar.

Türkiye’nin otomasyon firması olmayı hedefleyen Entek hizmetlerini Türkiye sathına yaymak için,

 • 2008 yılında Bursa şubesini
 • 2011 yılında Gebze şubesini
 • 2013 yılında Ankara şubesini
 • 2014 yılında İzmir şubesini
 • 2016 yılında Adana şubesini
 • 2016 yılında Eskişehir şubesini
  Endüstrinin hizmetine açmıştır.

Entek olarak, sektörümüzdeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek Türk sanayisi ile buluşturmayı, dinamik ve profesyonel kadromuz ile kalite yönetim sistemimizi sürekli geliştirmeyi amaçlamaktayız. 

Müşteri memnuniyeti sağlamanın, müşteri ihtiyacına uygun en doğru ürün ya da sistemin tespitinden, hızlı teslimattan, etkili satış sonrası teknik hizmetten ve müşterinin ihtiyaç duyduğu teknik eğitimi sağlamaktan geçtiğine inanmaktayız. 

İşimizle ilgili tüm yasal mevzuatlara uyacağımızı taahhüt etmekteyiz. 

Temsilcisi olduğumuz dünya lideri firmalar, ürün kalitesi, teknik ve idari personelimizin kalitesi başarımızdaki sürekliliğin en önemli nedenleridir. 

Kalite politikamızın her kademeden çalışanlarımıza doğru ve eksiksiz bir şekilde iletilmesi ve herkes tarafından net bir şekilde anlaşılmasının sağlanması firma işleyişinin temel unsurlarından birisidir. 

Aşağıdakileri unsurları gerçekleştirmeyi taahhüt ederiz: 

Kalite yönetim sistemimizin ISO9001 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesi, belgelendirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi, 

Toplam kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşılması,

İş süreçlerimizin öz değerlendirme süreci ile gözden geçirilerek, performansımızı geliştirecek önleyici yaklaşımların belirlenmesi, 

Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerimizdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edecek seviyeye yükseltilmesi,

Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi, teknik ve davranışsal yetkinlikleri arttıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesi. 

Bu politika, güncelliğin sağlanması amacıyla her yönetim gözden geçirme toplantısında gözden geçirilmektedir.


Entek olarak Pnömatik, Hidrolik ve Otomasyon alanlarında düzenlediğimiz periyodik eğitim ve konferanslarla,  tam donanımlı sınıflarımızda, teorik bilginin yanında deney setlerinde pratik uygulamalar yapma imkanı da sunarak, uzman eğitmen kadromuz ile nitelikli işgücü yaratılmasına katkıda bulunuyor endüstrimizin gelişime destek oluyoruz.

Dilerseniz firmanıza özel, yerinde eğitim desteği de alabilir ve en kısa zamanda çalışanlarınızı, alanlarında yetkin hale getirebilirsiniz.

Eğitim içeriklerimiz için tıklayınız...

Güncel eğitim takvimimiz için tıklayınız...

Detaylı bilgi almak için tıklayınız...

 

 

İnsan Kaynakları Politikamız

Başarısını çalışanlarının gücü ve desteği ile elde ettiği inancında olan şirketimiz, en önemli değerinin insan kaynağı olduğunu her zaman vurgulamaktadır. Dinamik, gelişime açık, çalışanların motivasyon ve performansını arttırmaya yönelik yaklaşımlarımız doğrultusunda politikalarımızı şekillendirmekteyiz.

İşe Alım Sürecimiz

İşe alım sürecindeki temel amacımız bizimle çalışmak isteyen adayları “doğru işe doğru insan” ilkesiyle değerlendirmektir. Müşteri odaklı düşünen, değişime ve yeniliğe açık, takım çalışmasına uygun adaylar arasında bir ön eleme gerçekleştirip, aranılan özellikleri ve şartları taşıyan adaylar ile görüşme sağlanır.

Eğitim ve Kariyer Gelişimi

Şirketimizin prestijini göz önünde bulundurarak, çalışanlarımızın gelişiminin eğitimlerle desteklenmesinin bilincindeyiz. Amacımız gelişimi sürekli hale getirerek kişisel becerileri arttırıp, yapılan işten maksimum tatmin ve performansın alınmasını sağlamaktır. Deneyimlerimiz, sizin ihtiyaç ve istekleriniz ile bir araya gelerek eğitim planımızı şekillendirmektedir.

 

 

Kariyer fırsatları için tıklayınız...

 

Merkez Ofisimiz

Merkez Ofis

Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. No:9 Entek Plaza Bağcılar 34218 İstanbul

Telefon/Faks

0850 201 41 41
0212 320 11 88

Çalışma Saatleri

P.tesi - Cuma: 8:30 — 17:30
Cumartesi: 9:00 — 13:00
Pazar: kapalı


Diğer Ofislerimiz

Adana Ofis

Reşatbey Mah. Türkkuşu Cad. Günep Panorama İş Merkezi A-Blok Kat:2 No:201
Seyhan/ Adana
Tel: 0850 201 41 41

Ankara Ofis

İvedik OSB mah. 1368.cadde-Eminel İş Merkezi No:18/83 Yenimahalle - Ankara
Tel:0850 201 41 41

Bursa Ofis

Nilüfer Tic. Merkezi. 56. Sk. No:1A Aknil Plaza Kat:2 No:29 Nilüfer - Bursa/ Türkiye
Tel : 0850 201 41 44

Eskişehir Ofis

Organize Sanayi Bölgesi Teknoloji Bulvarı İş ve Ticaret Merkezi No:26A - Odunpazarı / Eskişehir
Tel: 0850 201 41 95

Gebze Ofis

Begonya Sk. No:2 D:2 Kaplan Plaza 41435 Şekerpınar-Çayırova/Kocaeli
Tel:0850 201 41 40

İzmir Ofis

Anadolu Cad. No:40 Kat:6 Daire:601
Tepekule İş Merkezi Bayraklı/İzmir
Tel:0850 201 41 41